EKO-MONT s.c. ul. Żeglarska 111 85-545 Bydgoszcz

tel/faks: +48 52 379 82 18 e-mail: info@eko-mont.pl

Kotły na pellet

Biopaliwa stają się coraz bardziej popularne, ponieważ liczba świadomych użytkowników nieustannie wzrasta. Spalanie surowców odnawialnych skutecznie sprawdza się jako ogrzewanie w większości domów, a jednocześnie jest przyjazne dla środowiska.

Ogromną zaletą takich urządzeń jest również to, że spalanie pelletu generuje niewielkie ilości popiołu. Co więcej nie zawiera on szkodliwych substancji w odróżnieniu od tradycyjnych paliw.

Należy jednak pamiętać, że wybierając kotły na pellet bardzo ważne jest żeby zwrócić uwagę na jakość opału.

Jeśli wybierzemy paliwo niskiej jakości, może spowodować ono zapychanie się podajnika, dużą ilość popiołu, a także zbyt szybki poziom spalania. Dlatego warto zainwestować w pellet wysokiej jakości, który mimo wyższej ceny jest dużo bardziej ekonomiczny.

Oferujemy piece pochodzące od dwóch różnych producentów, takich jak Kostrzewa oraz Tekla. Tworzone przez nich urządzenia są solidnie wykonane i będą dobrze się sprawdzać przez wiele lat.

Co więcej w asortymencie tych marek, znaleźć można także niewielkie modele, dzięki którym właściciel domu nie potrzebuje dużej przestrzeni do umiejscowienia urządzenia.

Kotły na biomasę są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale również bardzo wygodne w obsłudze. W większości działają one automatycznie, dzięki czemu wystarczy raz w tygodniu przeczyścić urządzenie i dodać opału.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 52 379 82 18

Nasi partnerzy