EKO-MONT s.c. ul. Żeglarska 111 85-545 Bydgoszcz

tel/faks: +48 52 379 82 18 e-mail: info@eko-mont.pl

Pompy ciepła do C.W.U.

Osoby, które jeszcze nie podjęły decyzji dotyczącej ekologicznego ogrzewania swojego domu w całości powinny zapoznać się z działaniem pompy ciepła do cwu.

Jej celem jest podgrzewanie wody użytkowej, w odróżnieniu od modeli gruntowych i powietrznych ten nie dostarcza ciepła dla całego domu, a jedynie podnosi temperaturę wody użytkowej.

Takie rozwiązanie na pewno sprawdzi się w przypadku właścicieli, którzy obecnie podgrzewają wodę przy pomocy urządzeń zasilanych prądem lub węglem. Można stosować ją od kwietnia do października czyli praktycznie przez cały rok.

Ogromną zaletą pompy ciepła do cwu jest również szybki i prosty montaż, a także niski koszt inwestycji wahający się pomiędzy kwotą 5000 – 7000 złotych. Stosowany w przypadku tych modeli duży zasobnik wody pozwala na podgrzanie większej ilości niż, na przykład za pomocą tradycyjnego bojlera.

Co więcej po zainstalowaniu takiego systemu nie musimy się o nic martwić, ponieważ jego praca jest bezobsługowa. Nie trzeba pamiętać o podgrzaniu wody czy dokładaniu opału jak robi się to w przypadku innych systemów.

Pompy ciepła do cwu są ekologiczne, ich działanie nie wytwarza szkodliwych spalin, a te które powstają podczas produkcji energii elektrycznej do zasilania tego urządzenia i tak są dużo mniej szkodliwe niż te wytwarzane przez tradycyjny piec.

 

Masz pytania? Zadzwoń do nas!

+48 52 379 82 18

Nasi partnerzy